Kréta od A do Z - přehledný zdroj informací o ostrově Kréta

Letovisko Agia Marina

Velké a oblíbené letovisko, obklopené spoustou zeleně a hezkým výhledem s krásnou písčitou pláží, leží na severním pobřeží asi 10km na západ od města Chania. Dalo by se říct, že Agia Marina je takovou zelenější a klidnější verzí Stalidy, žijící ve stínu živějšího letoviska Platanias, do kterého se dá stejně jako v případě Stalidy dojít pěšky. Stejně jako její východní bratříčci Hersonissos - Stalis - Malia se Agia Marina postupně spojila s letovisky Platanias a Stalos a tvoří tak největší turistický komplex pro změnu na západní Krétě.

Primárním cílem Agia Mariny je poskytovat co nejvíce ubytovacích kapacit, takže je z větší části tvořena pouze hotely a jiným ubytováním všeho druhu, k tomu je přistavěno vše co ubytovaní turisté od letoviska očekávají - najdete zde taverny, bary, diskotéky, banku, lékaře, půjčovny aut, obchody, na nádherné pláži si užijete všechny dostupné vodní sporty a vše ostatní na co si turisté před Vámi vzpoměli. Bohužel vysoká návštěvnost a přizpůsobování se těmto potřebám potlačila Krétskou atmosféru do pozadí, takže si ji zde moc neužijete, krom původní staré části vesničky, ze které letovisko vzniklo ležící v kopci nad letoviskem.

Koupání v Agia Marina je dobré, písčitá pláž se táhne kolem pobřeží v délce skoro 2.5km, ale občas zde mírně fouká severní vítr. Jako v každém rušnějším letovisku máte k dispozici všechny vodní sporty, podél pláže je několik příjemných barů a taveren. Pláž se do moře svažuje zvolna, velké vlny jsou jenom při větru (tak 2x týdně) a nejsou zde spodní proudy, takže koupání je vhodné i pro rodiny s dětmi.

Přímo z pláže je výhled na asi 400m vzdálený ostrov Agii Theodori (Svatý Theodor) symbolizujícího stejnojmenného ochránce. Legenda říká, že se jedná o obrovskou mořskou příšeru, která se vynořila z moře s doširoka otevřenou tlamou, připravena spolknout nedalekou vesničku Agia Marina. Bůh moře Poseidon však proměnil monstrum ve skálu a zachránil tím obyvatele vesnice. Také se říká, že zlatá barva písku vznikla díky plamenům šlehajícím z úst této obludy. V roce 1574, během osídlení Benátčany se zde jako ochrana před Turky začalo budovat opevnění. Vznikly zde dvě menší pevnosti Turluru na vrcholu ostrova a San Theodoro o něco níže. Zde se také nacházel kostel Svatého Theodora, ale stejně jako v ostatních případech po něm zbyly pouze základy. Dnes je ostrov chráněným územím a je osídlen pouze Krétskými kozami Kri-kri.

Příznivci nočního života zde najdou dostatek barů a diskoték ke strávení bouřlivých večerů, ti náročnější se můžou vydat do vedlejšího letoviska Platanias, které je menší verzí známého cíle zábavy Malie.

Z letoviska je dobrý spoj do nejhezčího města ostrova - Chania, ale jedná se také o velmi dobrý výchozí bod pro poznávání západní Kréty. Určitě si nenecháte ujít procházku soutěskou Samaria, výlet do Chanie nebo koupání na fantastických plážích Balos, Falassarna nebo Elafonissi.

Agia Marina je dobrým letoviskem pro všechny, kteří hledají příjemnou dovolenou, chtějí poznat západní Krétu a nevadí jim turistický ruch. Letovisko není vhodné pro ty z Vás, kteří vyhledávají samotu. Zájezdy do letoviska Agia Marina od 200 CK

Údaje

LokalitaZápadní Kréta
OblastChania
PobřežíSeverní pobřeží
Typ letoviskaVelké letovisko
Turistický ruchVelmi rušné
Noční životBohatý
Pláže v okolíPísčité
Počet pláží1
CenyPříznivé
Hodnocení 

Lokace

Agia Marina se nachází na severním pobřeží necelých 10km na západ od města Chania mezi letovisky Stalos a Platanias. Do letoviska je dobré autobusové spojení z hlavního města západní Kréty.

!!! Při výběru dovolené do oblasti Chania si prohlédněte podmínky, zda v nich máte uvedeno příletové letiště Chania. Jinak Vás čeká min 3-4h cesta z letiště Heraklion, tj. přes půl Kréty, což Vás vzhledem k faktu, že se do Chanie létá z ČR také může trochu rozladit. Last minute zájezdy do letoviska Agia Marina od 200 CK

*Mapa cesty je vyznačena po běžných cestách z důvodu napojení z pobřežních letovisek. Pokud je to možné, tak samozřejmě využijte dálnici.

Letovisko Agia Marina - Kréta

Letovisko Agia Marina - Kréta

 

 

Video

Ubytování a recenze hotelů v letovisku Agia Marina

České CK nabízejí v letovisku Agia Marina tyto hotely, apartmány, studia a pensiony:

Hotel Amalthia Beach ***+ Zájezdy do hotelu Amalthia Beach
Hotel Canea Mare *** Zájezdy do hotelu Canea Mare
Hotel Creta Dream Royal ***** Zájezdy do hotelu Creta Dream Royal
Hotel Elefteria *** Zájezdy do hotelu Elefteria
Studia Elizea vila * Recenze studií Elizea vila Zájezdy do studií Elizea vila
Studia Epimenidis * Zájezdy do studií Epimenidis
Hotel Galini *** Recenze hotelu Galini Zájezdy do hotelu Galini
Hotel Georgina *** Zájezdy do hotelu Georgina
Hotel Haris *** Recenze hotelu Haris Zájezdy do hotelu Haris
Studia Iolida * Zájezdy do studií Iolida
Hotel Kambos Village **** Zájezdy do hotelu Kambos Village
Ap. a studia Litinakis *** Recenze ap. a studií Litinakis Zájezdy do ap. a studií Litinakis
Hotel Marina Sands *** Recenze hotelu Marina Sands Zájezdy do hotelu Marina Sands
Ap. a studia Mastokaris Village ***+ Zájezdy do ap. a studií Mastokaris Village
Studia Minerva Dore *** Recenze studií Minerva Dore Zájezdy do studií Minerva Dore
Hotel Santa Marina **** Zájezdy do hotelu Santa Marina
Hotel Santa Marina Plaza ***** Zájezdy do hotelu Santa Marina Plaza
Studia Sofia ***+ Recenze studií Sofia Zájezdy do studií Sofia
Studia Stefania **+ Zájezdy do studií Stefania
Studia Theo *** Recenze studií Theo Zájezdy do studií Theo
Studia Thodorou *** Recenze studií Thodorou Zájezdy do studií Thodorou

Všechny zájezdy do letoviska Agia Marina    Všechny Last Minute zájezdy do letoviska Agia Marina