Kréta od A do Z - přehledný zdroj informací o ostrově Kréta

Letovisko Georgioupolis

Georgioupolis je bezpochyby jedním z letovisek, jehož volbou pro strávení odpočinkové dovolené na Krétě neuděláte chybu. Výborná poloha letoviska, nádherné okolní scenérie, relativní klid a vynikající pláž, to jsou kombinace, které až na pár vyjímek uspokojí každého.

Letovisko se nachází na severním pobřeží v zátoce otevřené severovýchodním směrem mezi městy Rethymno (21 km) a Chania (39 km). Letovisko je v blízkosti hlavní Krétské "dálnice", navíc geograficky skvěle umístěno pro podnikání výletů po západní a středozápadní Krétě. Ústí řek, kaplička v moři, vysoké eukalyptové stromy, rybářský přístav, kostel, kolonády, pláž a nádherné panoráma jsou hlavní věci, které si po návštěvě Georgioupolis odnesete v paměti.

Původně rybářská vesnička leží přímo v centru zátoky, nyní plně zaměřena na turismus, nicméně stále s příjemným prostředím a hezkou přírodou. Městečko začíná ze severu přístavem, ve kterém ústí do moře říčka Almiros. Ta vytváří originální zeleň a příjemné prostředí pro procházky, bohužel občas díky sladké vodě také příjemné prostředí pro obtížný hmyz.

Následuje nejdelší pláž západní Kréty, 9 km dlouhá, částečně chráněná před větrem a jako většina severního pobřeží s pozvolným klesáním do moře. Voda může být občas zrádná díky spodním proudům, takže dbejte doporučení plavčíků. Na pláži si vždy najdete klidné místo, projít jí pěšky celou vám zabere přes 2 hodiny.

V Georgioupolis nebudete mít nouzi o obchůdky, taverny či restaurace, velmi často se však turisté stravují v rámci svého hotelu, zájezdů bez jídla zde není mnoho - takže si dejte pozor na výběr hotelu, aby jste nebyli zklamáni. Příznivce nočního života zde čeká spíše klidnější zábava v několika barech a diskotékách.

U nabídek zájezdů do Georgioupolis se často setkáte s tím, že jsou smíchány s letoviskem Kavros. Kavros leží po pláži o něco dál na východ a do letoviska je to tak blízko, že je některé cestovky spojují, občas také leží hotel na pomezí obou těchto letovisek. Pokud tedy máte u popisu hotelu napsáno, že se jedná o oblast Georgioupolis a do samotného městečka to máte pár km, tak se zřejmě bude jednat o Kavros.

Výborná lokalita letoviska vybízí k mnoha výletům. Začnete např. návštěvou měst Chania a Rethymno. Kousek na jih se nachází sladkovodní jezero Kournas, které by jste si také neměli nechat ujít. Nezapomeňte vyjet k jižnímu pobřeží na prohlídku kláštera a palmové pláže Preveli, pevnosti a pláže Frangokastello nebo letoviska Plakias, kde se můžete také příjemně vykoupat. Soutěska Samaria je navštěvovaná téměř z jakéhokoliv místa Kréty, nicméně z Georgioupolis nebudete muset vstávat tak příšerně brzy (i když 6 ráno také není nic příjemného). Na západním pobřeží se nabízejí k návštěvám Laguna Balos nebo pláž Falassarna, zdatní cestovatelé to zvládnou až na jihozápadní cíp Kréty na pláž Elafonissi. Zájezdy do letoviska Georgioupolis od 200 CK

Údaje

LokalitaZápadní Kréta
OblastChania
PobřežíSeverní pobřeží
Typ letoviskaMenší letovisko
Turistický ruchKlidné
Noční životKlidnější
Pláže v okolíPísčité
Počet pláží1
CenyPrůměrné
Hodnocení 

Lokace

Georgioupolis se nachází na severním pobřeží asi 39 km na východ od města Chania a 21 km na západ od města Rethymno. Do obou měst je zajištěna pravidelná autobusová doprava, díky které se můžete pohodlně vydat na prohlídku nebo nákupy.

Při výběru dovolené do Georgioupolis je lepší mít v podmínkách uvedeno letiště Chania, které je tomuto letovisku mnohem blíž než obvyklý Heraklion. Last minute zájezdy do letoviska Georgioupolis od 200 CK

*Mapa cesty je vyznačena po běžných cestách z důvodu napojení z pobřežních letovisek. Pokud je to možné, tak samozřejmě využijte dálnici.

Letovisko Georgioupolis - Kréta

Letovisko Georgioupolis - Kréta

 

 

Video

Ubytování a recenze hotelů v letovisku Georgioupolis

České CK nabízejí v letovisku Georgioupolis tyto hotely, apartmány, studia a pensiony:

Hotel Akti Manos ** Zájezdy do hotelu Akti Manos
Hotel Asimenia *** Recenze hotelu Asimenia Zájezdy do hotelu Asimenia
Hotel Corissia ***+ Zájezdy do hotelu Corissia
Hotel Delfina Art **** Zájezdy do hotelu Delfina Art
Hotel Delfina Beach **** Zájezdy do hotelu Delfina Beach
Hotel Ermioni Beach *** Zájezdy do hotelu Ermioni Beach
Hotel Fereniki *** Recenze hotelu Fereniki Zájezdy do hotelu Fereniki
Hotel Georgioupolis Beach *** Recenze hotelu Georgioupolis Beach Zájezdy do hotelu Georgioupolis Beach
Hotel Happy Days *** Zájezdy do hotelu Happy Days
Hotel Kavros Beach **** Recenze hotelu Kavros Beach Zájezdy do hotelu Kavros Beach
Hotel Mirabello Beach ***** Zájezdy do hotelu Mirabello Beach
Hotel Mythos Palace ****+ Recenze hotelu Mythos Palace Zájezdy do hotelu Mythos Palace
Hotel Orpheas Resort ****+ Zájezdy do hotelu Orpheas Resort
Hotel Sun Light *** Zájezdy do hotelu Sun Light
Hotel Vantaris Beach **** Recenze hotelu Vantaris Beach Zájezdy do hotelu Vantaris Beach
Hotel Vantaris Garden - Corner *** Recenze hotelu Vantaris Garden - Corner Zájezdy do hotelu Vantaris Garden - Corner
Hotel Vantaris Palace **** Recenze hotelu Vantaris Palace Zájezdy do hotelu Vantaris Palace

Všechny zájezdy do letoviska Georgioupolis    Všechny Last Minute zájezdy do letoviska Georgioupolis