Kréta od A do Z - přehledný zdroj informací o ostrově Kréta

Pláž Georgioupolis

37km východně od Chanie (napůl cesty mezi městy Chania a Rhetymno), na severním pobřeží Kréty se nachází 9km dlouhá písčitá pláž, oblíbená turisty i místními obyvateli. Na západním konci pláže se nachází příjemné letovisko Georgioupolis (původně rybářská vesnička, která se díky turismu mírně rozrostla), zbytek hotelů a tavern se táhne po délce pláže až na její východní část. Pláž je dobře organizovaná a jsou zde k dispozici prakticky všechny vodní sporty. Pozvolné klesání do moře ocení také rodiny s dětmi a neplavci. Nejpopulárnější a také nejvíce navštěvovaná je západní část pláže, pokud hledáte soukromí, tak máte možnost se uchýlit na východ (tj. čím vzdálenější bude Váš hotel od centra letoviska, tím více budete na východ a mít větší klid).

Údaje

Typ plážeOrganizovaná, vodní sporty, plavčík
Povrch plážePísčitá
Čistota plážeČistá / dle návštěvnosti
Čistota vodyČistá
VlnyOtevřené moře, možnost vln
Obsazenost plážeVysoká návštěvnost
TavernyTaverny, hotely u pláže
Hodnocení 

Lokace

37km východně od Chanie, 20km západně od Rethymna, spíš se ale jedná o pláž pro rekreanty, kteří si vybrali ubytování přímo v letovisku Georgioupolis popř v jeho okolí. Nedaleko od letoviska Georgioupoli se nachází nádherné sladkovodní jezero Kournas, které stojí za to navštívit. Detail cesty získáte kliknutím na mapku Kréty nebo můžete využít interaktivní mapu na Google Maps kliknutím na logo. Zájezdy na Krétu do letoviska Georgioupolis od všech CK

*Mapa cesty je vyznačena po běžných cestách z důvodu napojení z pobřežních letovisk. Pokud je to možné, tak samozřejmě využijte dálnici.

Pláž Georgioupolis - Kréta

Pláž Georgioupolis - Kréta

 

 

Video