Kréta od A do Z - přehledný zdroj informací o ostrově Kréta

Letovisko Malia

Nejvýchodnější ze známé trojice letovisk Hersonissos - Stalis - Malia je z těchto měst historicky i turisticky nejstarším. Město Malia leží 34km na východ od Heraklionu v místech, kde byly nalezeny nejstarší pozůstatky po civilizaci v Evropě datující se až 6 000 let před n.l. a můžete v něm také nalézt pozůstatek jednoho ze čtyř Mínojských paláců starého téměř 4 000 let (asi 2km na východ od Malie). Historický výzkum zde stále probíhá, takže máte možnost vidět archeology při práci na vykopávkách. Malia je také nejstarším městem, ve kterém se na Krétě začal budovat turistický ruch. O tom, že byla Malia v tomto směru úspěšná svědčí fakt, že se jedná o jedno ze dvou nejvyhledávanějších míst na Krétě těmi, kteří sem míří za zábavou (především noční). Bary a diskotéky v Malii jsou podobně jako v Hersonissosu proslulé v celé Evropě a pokud jedete na Krétu právě za zábavou a nočním životem, pak Vás Malia určitě nezklame.

Pobřeží Malie nabízí na asi 2km délky spoustu pláží, větší jsou organizované a nabízejí všechny vodní sporty, taverny aj., na menších si zase můžete užít více klidu. Zpravidla však nebudete ubytováni přími v Malii, ale na pomezí Stalidy a Malie, kde máte k dispozici cca 6km dlouhou písčitou pláž. Všechny pláže v okolí mají pozvolný vstup do moře, voda je teplá, bez spodních proudů a vítr je zde klidný.

Pro příznivce nočního života není na Krétě (snad s vyjímkou Hersonissosu, do kterého se dá dojít i pěšky) lepšího místa. Desítky barů a diskoték zde jedou v plném proudu až do ranních hodin a nabízejí prakticky neomezenou zábavu. Hezkou ilustraci jak to vypadá v Malii v noci najdete na anglickém blogu Malia Nights

Na východ od Malie se nachází krásné městečko Agios Nikolaos, které stejně jako hlavní město Heraklion nabízí příjemné nákupy a zajímavosti ke shlédnutí. Spojení zajišťuje pravidelná autobusová i lodní doprava. 30km na jih od Malie se nachází jeskyně Dikteon Andron, ve které se podle jedné verze pověsti narodil bůh Zeus (známější verze říká, že se narodil v jeskyni Ideon Andron v oblasti Rethymno, která také byla jeho sídlem). O něco dál na západ narazíte na nejzajímavější pozůstalost po Minojské kultuře - palác Knossos. Samozřejmě samotná Malia také nabízí jak historické jádro města, tak třetí největší Mínojský palác - o něco menší než Knossos a Phaestos, nejsou zde žádné fresky ani jiné umělecké předměty jako ve zmiňovaných dvou, takže se víceméně jedná jenom o vykopávky základů paláce.

Autem se můžete vypravit na prohlídku planiny Lassithi nebo se projet o něco dál až na severovýchodní cíp Kréty, na kterém naleznete palmovou pláž Vai.

Malia je letoviskem pro všechny, kteří se chtějí bavit a mají kolem sebe rádi život. Největší část návštěvníků je zastoupena mladšími lidmi do 30ti let, setkáte se zde se spoustou cizinců, kteří si sem jezdí vypít. Malia není vhodným letoviskem pro strávení klidné dovolené a už vůbec ne k poklidnému spánku :) Zájezdy do letoviska Malia od 200 CK

Údaje

LokalitaStředovýchodní Kréta
OblastHeraklion
PobřežíSeverní pobřeží
Typ letoviskaVelké letovisko
Turistický ruchVelmi rušné
Noční životBohatý a bouřlivý
Pláže v okolíPřevážně písčité
Počet pláží10
CenyVyšší průměr
Hodnocení 

Lokace

Malia leží na severním pobřeží 34km východně od Heraklionu a 30km západně od Agios Nikolaos. Do obou těchto měst je zajištěno pohodlné spojení pravidelnou autobusovou linkou. Last minute zájezdy do letoviska Malia od 200 CK

*Mapa cesty je vyznačena po běžných cestách z důvodu napojení z pobřežních letovisek. Pokud je to možné, tak samozřejmě využijte dálnici.

Letovisko Malia - Kréta

Letovisko Malia - Kréta

 

 

Ubytování a recenze hotelů v letovisku Malia

České CK nabízejí v letovisku Malia tyto hotely, apartmány, studia a pensiony:

Hotel Adriane Beach ***+ Zájezdy do hotelu Adriane Beach
Hotel Alexander Beach **** Recenze hotelu Alexander Beach Zájezdy do hotelu Alexander Beach
Hotel Cactus Beach **** Recenze hotelu Cactus Beach Zájezdy do hotelu Cactus Beach
Hotel Cretan Malia Park **** Zájezdy do hotelu Cretan Malia Park
Ap. a studia High Beach *** Recenze ap. a studií High Beach Zájezdy do ap. a studií High Beach
Hotel Horizon ***+ Zájezdy do hotelu Horizon
Hotel Iberostar Ikaros Village **** Recenze hotelu Iberostar Ikaros Village Zájezdy do hotelu Iberostar Ikaros Village
Studia Kalia Maria * Recenze studií Kalia Maria Zájezdy do studií Kalia Maria
Hotel Kalypso *** Recenze hotelu Kalypso Zájezdy do hotelu Kalypso
Hotel Kernos Beach **** Zájezdy do hotelu Kernos Beach
Hotel Kyknos Beach **** Recenze hotelu Kyknos Beach Zájezdy do hotelu Kyknos Beach
Hotel Malia Bay ***+ Recenze hotelu Malia Bay Zájezdy do hotelu Malia Bay
Hotel Malia Park **** Zájezdy do hotelu Malia Park
Hotel Malliotakis Beach ** Recenze hotelu Malliotakis Beach Zájezdy do hotelu Malliotakis Beach
Hotel Phaedra Beach *** Recenze hotelu Phaedra Beach Zájezdy do hotelu Phaedra Beach
Hotel Sirens Beach **** Zájezdy do hotelu Sirens Beach
Hotel Sterling * Zájezdy do hotelu Sterling
Hotel Sunny Beach **** Recenze hotelu Sunny Beach Zájezdy do hotelu Sunny Beach
Hotel Triton *** Recenze hotelu Triton Zájezdy do hotelu Triton

Všechny zájezdy do letoviska Malia    Všechny Last Minute zájezdy do letoviska Malia