Kréta od A do Z - přehledný zdroj informací o ostrově Kréta

Pláž Elafonissi

Na jihozápadě se nachází turisticky nejatraktivnější pláž Kréty, která připomíná tichomořské laguny (česky nazývaná Elafonisi nebo chybně také Elafonnisi). Pláž je písčitá, mělká a dá se dobrouzdat i na přilehlý ostrůvek (Jelení ostrov). V okolí pláže se nachází pouze pár barů, nejsou zde žádné hotely či domy, takže prostředí Elafonnisi nabízí víceméně nedotčenou přírodu a nádherné zážitky (které kazí pouze mraky aut a autobusů s turisty, jenž sem v rámci fakultativních výletů dopravují cestovky).

Tento nádherný ostrůvek se stal v roce 1824 místem masakru 850 žen a dětí v průběhu Turecké okupace. Ženy a děti se zde skrývali a zatímco Turci kempovali na pláži, tak jejich koně našli mělčinu - 0.5-0.8 metrů hlubokou cestu na ostrov. Turci našli ukryté ženy a děti a zavraždili je. Na památku této události je na nejvyšším místě ostrova památník.

Údaje

Typ plážeOrganizovaná
Povrch plážePísčitá
Čistota plážeVelmi čistá
Čistota vodyVelmi čistá
VlnyČástečně kryté, zbytek otevřené moře
Obsazenost plážeVelmi vysoká návštěvnost
TavernyPár barů, jinak nic
Hodnocení 

Lokace

Elafonissi se nachází na nejjižnějším cípu Kréty, 43km jižně od Kisamossu (Kastelli) a 76km jihozápadně od města Chania. Z Chanie i Kisamossu sem jezdí turistické autobusy, dále je možné se sem dostat lodí z Paleochory nebo vlastními prostředky. Fakultativní výlety na Elafonissi mají v nabídce všechny CK jak české, tak místní, které jsou levnější. V blízkosti pláže se nachází pouze pár barů, žádné možnosti ubytování zde nejsou. Detail cesty získáte kliknutím na mapku Kréty nebo můžete využít interaktivní mapu na Google Maps kliknutím na logo. Zájezdy na Krétu v oblasti Chania od všech CK

*Mapa cesty je vyznačena po běžných cestách z důvodu napojení z pobřežních letovisk. Pokud je to možné, tak samozřejmě využijte dálnici.

Pláž Elafonissi - Kréta

Pláž Elafonissi - Kréta

 

 

Video