Kréta od A do Z - přehledný zdroj informací o ostrově Kréta

Letovisko Agia Pelagia

Malé turistické městečko leží na severním pobřeží Kréty 24km severozápadně od hlavního města Heraklionu. Agia Pelagia láká návštěvníky především mořem, klidem a výhodnou polohou pro návštěvu zajímavých míst Kréty.

Agia Pelagia nabízí veškeré služby pro turisty, spoustu taveren a restaurací - vše s výhledem na moře, obchůdky, půjčovny aut, sporty aj. K dispozici je široká škála ubytování, převážně zde ale naleznete hotely střední úrovně s plnými službami pro odpočinkovou dovolenou. Ty největší jsou umístěné na kraji nebo dále od letoviska u sousedních dvou zátok. Centrum letoviska nabízí ubytování v apartmánech.

Letovisku dominuje jedna hlavní písečná pláž a několik menších. Vstup do moře je na hlavní pláži špatný, přes většinu je v cestě pár metrů od břehu skála nebo kameny, jediné dobré místo je u potápěčského centra, kde je vstup krásně písčitý. V sezóně je zde jako na většině míst docela plno a čistota pláží tím trpí, voda je však příjemně čistá po celou sezónu. Na hlavní pláži naleznete veškeré služby a vodní sporty, které se od organizované pláže očekávají, navíc je Agia Pelagia jedním z potápěčských center Kréty - více na Agia Pelagia Diving Center. Pěšky se dá dojít do sousedního letoviska Lygaria (delší procházka), která má o poznání lepší pláž, ale jako všude na Krétě musíte cestou počítat s kopci a horkem...

Pro příznivce nočního života je zde pouze pár barů, letovisko je orientované spíše odpočinkově, takže moc tanečního vyžití zde nenajdete.

Z letoviska je možné podnikat vyjížďky po celé Krétě, nejblíže máte ze zajímavých míst hlavní město Heraklion, nevynechejte zde návštěvu muzea, dále palác Knossos nebo jeskyně boha Dia. Kousek na západ od Agia Pelagia se nachází vesnička Fodele, ve které se narodil známý malíř El Greco (vlastním jménem Domenicos Theotokopoulos). Jeho rodný dům je přestavěn na muzeum, ve kterém si můžete prohlédnout kopie jeho maleb. Na jih od letoviska najdete jeden z nejhezčích klášterů na Krétě - klášter Savathianes, při jehož návštěve se nezapoměňte zastavit ve tradiční vesničce Rodgia, která nabízí skvělý výhled na celou zátoku a město Heraklion.

Agia Pelagia je vhodným letoviskem pro vyznavače odpočinkové dovolené nebo jako výletní místo pro objevování střední Kréty autem. Z letoviska je přímé autobusové spojení do Heraklionu, to však jede pouze 2x denně tam i zpět. Vhodné je to spíš pro cestu do Heraklionu, protože poslední přímý autobus jede o půl třetí. Není však problém vystoupit na hlavní silnici z linky Heraklion-Rethymno-Chania, která jezdí co hodinu a do letoviska sejít kopec pěšky (2-3km). Nechybí ani možnost lodních výletů. Jediné dvě věci, které lze tomuto letovisku vytknout je malá rozmanitost a horší přístup do moře. Zájezdy do letoviska Agia Pelagia od 200 CK

Údaje

LokalitaStřední Kréta
OblastHeraklion
PobřežíSeverní pobřeží
Typ letoviskaMenší letovisko
Turistický ruchKlidné
Noční životKlidnější
Pláže v okolíPísčité
Počet pláží3
CenyPříznivé
Hodnocení 

Lokace

Agia Pelagia se nachází 24km severozápadně od Heraklionu a 61km na východ od Rethymna. Letovisko leží v příjemné zátoce s dobrou písečnou pláží. Last Minute zájezdy do letoviska Agia Pelagia

*Mapa cesty je vyznačena po běžných cestách z důvodu napojení z pobřežních letovisek. Pokud je to možné, tak samozřejmě využijte dálnici.

Letovisko Agia Pelagia - Kréta

Letovisko Agia Pelagia - Kréta

 

 

Video

Ubytování a recenze hotelů v letovisku Agia Pelagia

České CK nabízejí v letovisku Agia Pelagia tyto hotely, apartmány, studia a pensiony:

Hotel Alexander House **** Recenze hotelu Alexander House Zájezdy do hotelu Alexander House
Hotel Bella Vista *** Recenze hotelu Bella Vista Zájezdy do hotelu Bella Vista
Hotel Blue Bay **** Recenze hotelu Blue Bay Zájezdy do hotelu Blue Bay
Hotel Capsis Beach **** Zájezdy do hotelu Capsis Beach
Hotel Capsis Elite Resort ***** Recenze hotelu Capsis Elite Resort Zájezdy do hotelu Capsis Elite Resort
Hotel Esperides *** Zájezdy do hotelu Esperides
Apartmány Fteria *** Recenze apartmánů Fteria Zájezdy do apartmánů Fteria
Hotel Nicolas Villas *** Recenze hotelu Nicolas Villas Zájezdy do hotelu Nicolas Villas
Hotel Pella Mare **** Zájezdy do hotelu Pella Mare
Hotel Peninsula **** Recenze hotelu Peninsula Zájezdy do hotelu Peninsula
Hotel Sea Side **** Zájezdy do hotelu Sea Side
Hotel Sensimar Sea Side **** Zájezdy do hotelu Sensimar Sea Side

Všechny zájezdy do letoviska Agia Pelagia    Všechny Last Minute zájezdy do letoviska Agia Pelagia