Kréta od A do Z - přehledný zdroj informací o ostrově Kréta

Letovisko Plakias

Plakias je turistické městečko, které vyrostlo z původní rybářské vesničky. Leží na jižním pobřeží Kréty v zátoce, po které dostalo jméno a úrovní přímo na jih od města Rethymno. Jedná se o favority mezi letovisky pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou na jižním pobřeží, Plakias nabízí pěkné ubytování (většinou), vynikající pláž, zajímavé okolí a místa k návštěvě a také pohodové prostředí.

Městečko je vystavěno v modernějším stylu, taverny a centrum všeho dění se soustřeďuje kolem hlavní promenády lemující pobřeží.

Koupání v Libyjském moři není to, co by ocenili neplavci a malé děti, ale pro ty starší se zde nabízí nádherná voda s možností potápění, spoustou vodních sportů a bohužel častějším silnějším větrem od Afriky. Letovisko není před větrem kryté větší zátokou ani pohořím, takže můžete očekávat vlny, vítr a písek, které občas odradí od koupání. Pláž v Plakias je jedna z největších na Krétě, písčitá a nádherná, navíc se nachází přímo v letovisku a nemusíte k ní lézt přes vysoké kopce. K dispozici jsou všechny vodní sporty. Pokud máte rádi soukromí, tak oceníte i menší pláže ve skalách, dokonce si tady přijdou na své i nudisté. Více na východ za zátokou se nachází pláž / letovisko Damnoni, dostat se sem lze i lodí a cestovky sem nabízejí také ubytování v hotelu Damnoni.

Okolí nabízí množství zajímavých výletů, určitě si nenecháte ujít návštěvu Preveli, Frangokastello, soutěsky Samarie a Aradeny nebo vzdálenějšího letoviska Matala, dopravit se tam můžete lodí nebo autem (Samaria je spíš pro organizovaný výlet cestovkou). Pravidelné autobusové linky zajišťují pohodlné spojení do Rethymna a Agia Galini.

Plakias je též známé jako letovisko vhodné pro pěší tůry a cyklistiku, blízké okolí nabízí zajímavé místa k návštěvě - zájemce odkážu na anglické stránky Pěší a cyklistické trasy z Plakias (pro ty co neumí anglicky ještě česky generovaný překlad přes google translator), kde naleznete desítky výletů a zajímavých míst v okolí letoviska.

V letovisku je možnost pronájmu auta nebo skůtrů, se kterými budete moci objevovat okolí a západní Krétu. Zájezdy do letoviska Plakias od všech CK

Údaje

LokalitaStředozápadní Kréta
OblastRethymno
PobřežíJižní pobřeží
Typ letoviskaMenší letovisko
Turistický ruchKlidné
Noční životTéměř žádný
Pláže v okolíPísčité
Počet pláží2
CenyPříznivé
Hodnocení 

Lokace

Plakias se nachází 36 km na jih od města Rethymna. Z Chanie je to trochu dál, něco přes 90km. Detail cesty získáte kliknutím na mapku Kréty nebo můžete využít interaktivní mapu na Google Maps kliknutím na logo. Last Minute zájezdy do letoviska Plakias od všech CK

*Mapa cesty je vyznačena po běžných cestách z důvodu napojení z pobřežních letovisek. Pokud je to možné, tak samozřejmě využijte dálnici.

Letovisko Plakias - Kréta

Letovisko Plakias - Kréta

 

 

Video

Ubytování a recenze hotelů v letovisku Plakias

České CK nabízejí v letovisku Plakias tyto hotely, apartmány, studia a pensiony:

Hotel Alianthos Beach *** Recenze hotelu Alianthos Beach Zájezdy do hotelu Alianthos Beach
Hotel Alianthos Garden *** Recenze hotelu Alianthos Garden Zájezdy do hotelu Alianthos Garden
Studia Crysoula *** Zájezdy do studií Crysoula
Hotel Damnoni Bay **+ Recenze hotelu Damnoni Bay Zájezdy do hotelu Damnoni Bay
Hotel Kalypso Cretan Village ****+ Zájezdy do hotelu Kalypso Cretan Village
Studia Manolis ** Recenze studií Manolis Zájezdy do studií Manolis
Studia Paligremnos Zájezdy do studií Paligremnos
Hotel Porto Plakias **** Recenze hotelu Porto Plakias Zájezdy do hotelu Porto Plakias

Všechny zájezdy do letoviska Plakias    Všechny Last Minute zájezdy do letoviska Plakias